Eerste carrousel van wijk- en buurtverenigingen met wethouder Zoutendijk: waardevolle ontmoeting in Oostdorp
Op donderdag 15 mei jl. vond de eerste wijkcarrousel plaats: een initiatief waarbij wethouder Ronald Zoutendijk in gesprek gaat met wijk- en buurtverenigingen in Wassenaar. Doel van de carrousel is om elkaar te inspireren, kennis te delen en samen te bouwen aan bloeiende wijk- en buurtinitiatieven.
De aftrap werd gedaan door Randy Rijke van Buro SAM, het vaste gezicht van ‘Wassenaar zijn we Samen’ en vond plaats in het buurthuis van de Buurtvereniging Oostdorp & Omgeving (O&O). Door een verhindering op het laatste moment van twee andere verenigingen lag de volledige focus deze keer op O&O. Dat bood ruimte voor een verdiepend gesprek over de ambities van de buurtvereniging met een prachtig buurthuis, waarvan de vereniging onlangs een nieuwe voorzitter kreeg in de persoon van Victor van Straaten.
De voorzitter van O&O ziet het als zijn missie om de verbinding met de bredere omgeving van Oostdorp te versterken (de tweede O van O&O). Het buurthuis moet uitgroeien tot een levendige ontmoetingsplek voor jong en oud. Veelbelovende ideeën voor nieuwe activiteiten beginnen al te borrelen in het buurthuis, zoals een koffiemoment, een disco voor jongeren, een pubquiz en zelfs een zomeropening.
Daarnaast worden belangrijke stappen gezet op het gebied van zichtbaarheid en communicatie. De website wordt vernieuwd, er wordt actiever contact gezocht met de wijk en er is aandacht voor samenwerking met andere verenigingen.
Wethouder Zoutendijk onderstreepte het belang van deze initiatieven en wees op de ondersteuning die wijkmanagers kunnen bieden. Ook tipte hij financieringsmogelijkheden via lokale fondsen en het Fonds 1818.
We kijken terug op een waardevolle, inspirerende start van de carrousel. De volgende ontmoeting staat al in de planning met hopelijk nog meer mooie verhalen uit de wijken van Wassenaar!
