Gemeente Wassenaar - Adviescommissie kunst en cultuur

Adviescommissie kunst en cultuur

De gemeenteraad heeft in december 2010 de wens uitgesproken tot instelling van een adviescommissie om een onafhankelijke advisering en daarmee kwaliteit van programmering van een aantal in gemeentelijke regie georganiseerde activiteiten kunst en cultuur te waarborgen.  
  
De advisering van de commissie richt zich op de volgende activiteiten en projecten:
- Kamermuziekconcerten in de Paauw
- Tentoonstelllingen in de Paauw
- (Kunst) projecten b.v. een beeldententoonstelling, schenkingen 
De advisering richt zich niet op de theatervoorstellingen. Deze programmering vindt al 10 jaar professioneel plaats en dit blijft uitbesteed. 
 
De adviseurs van de commissie Kunst en Cultuur voldoen aan de volgende criteria:
- Ze hebben een professionele achtergrond en/of aantoonbare affiniteit met kunst en cultuur.
- Ze hebben binding met de gemeente Wassenaar en/of de regio.
- De adviseurs zijn vrijwillig inzetbaar. 
 
De werkwijze van de commissie is als volgt:
- De adviseurs vormen een commissie met een brede samenstelling qua profiel
- De commissie heeft minimaal 5 leden
- De commissie geeft beargumenteerde, artistiek-inhoudelijke adviezen
- De commissie komt in principe 1 x per jaar bijeen om te adviseren over de programmering van activiteiten en projecten voor het seizoen. Ad hoc advisering is tevens mogelijk.
- De portefeuillehouder kunst en cultuur, momentel de burgemeester, is voorzitter van de commissie maar heeft geen stemrecht
- De beleidsmedewerk(st)er kunst en cultuur van de afdeling communicatie en kabinet is intermediair tussen commissie en portefeuillehouder/college/raad.
- De commissie doet periodiek verslag aan de raad
het advies van de commissie kunst en cultuur is niet bindend; het college beslist ex artikel 84 van de Gemeentewet).

De adviescommissie kunst en cultuur bestaat uit de volgende zeven personen:

 Drs. J. Th. Hoekema         
Burgemeester van Wassenaar.

 Mevr. J.E. Huijzer         
Beleidsmedewerkster Kunst en Cultuur.

 Mevr. Drs M.Y. Meijer         
Kunsthistorica; naast vele culturele functies o.a. directeur-eigenaar van de Westergasfabriek in Amsterdam, lid Raad van Advies Stichting Kunst en Zaken, Cultuurmecenaat en directeur Stichting Den Haag Sculptuur.

 Drs. J. Th. Sillevis         
Kunsthistoricus en oud conservator Gemeentemuseum Den Haag; organisator van vele tentoonstellingen in binnen- en buitenland.

 Drs. Th. Keijzer         
Econoom, 35 jaar werkzaam voor Shell International BV in binnen- en buitenland; o.a. oud Vice President Tax Policy.

Tjitte Weber  Dhr. T. Weber          
Pianist, Oud directeur Leidse Volksuniversiteit; initiatiefnemer Paauwconcerten Wassenaar.

 Chris van OtterlooDrs. C. van Otterloo         
Japanoloog en curator/adviseur kunstzaken in m.n. Japan; beeldend kunstenaar.

  Bon Drake Dhr. R. J. Drake     
Directeur van Nidera Capital BV te Rotterdam en ook van NGM International BV te Rotterdam.